İş Başa Düşüyor

0
İş Başa Düşüyor - Cemal Nar
Sayı : 383 - Ocak 2018 - Sayfa : 47

İş Başa Düşüyor - Cemal Nar

Sayı : 383 - Ocak 2018


Niye girdiğimizi bilmeden üç beş çılgının sersemliği yüzünden girdiğimiz Birinci Dünya Savaşından siyaseten mağlup olarak çıkmışız. O günden sonra ümmet toprakları olan vatanımızı işgal etmişler, ayağımıza pranga vurmuş, elimizi kolumuzu bağlamışlar. Kurtuluş ve yeniden diriliş adına her ayağa kalkmaya çalıştığımızda bazen kendileri, bazen yerli işbirlikçileri tarafından meydan dayağına çekiliyoruz. Her defasında evire çevire dövüyorlar bizi ailemizin ve çocuklarımızın yanında. Behre gösteriyorlar ki bir daha kurtuluşa kalkışmayalım…

İçimizden bazıları da “dayak yemenin alemi yok, teslim olalım” diyorlar. Hayır! Müslüman bu zillete katlanmaya hakkı yok!

Ayağa kalkmalıyız ne pahasına olursa olsun ve eski ihtişamımızı yakalamalı, hatta daha fazlasını yeniden kazanmalıyız. Bütün dinleri ve sistemleri İslam’ın adil hakimiyetine almalıyız. Biliyorduk zaten, ama tecrübe ile de gördük ki bu kafirlerin dünyayı idare etmeye “nefs-i emmareleri”, yani eğitimsiz huyları, terbiyesiz tabiatları, ilahî aşıdan mahrum ahlakları müsait değildir. Kendilerini bile adam gibi yönetmeye yetmiyorlar.

Dünya bunların elinde bir cehenneme dönüşüyor. Bunlar, ancak İslam hakimiyeti altında yaşarlarsa, kendileri de, biz ve başkaları da rahat ederiz.

Yorum Yazın

Facebook