Sunuş - Mart 2017

0
Sayı: Mart 2017

Aziz Okuyucu

32’inci yılımızın ilk sayısı ile huzurlarınızdayız.

Rabbimize sonsuz şükürler olsun, 32 yıl içinde her ayın ilk haftasında okuyucumuzun eline olabilmeyi nasib etti bizlere.

Böyle düzenli bir yayın olmanın ötesinde, çizgisinde en küçük bir kırılma olmadan ilerledi Altınoluk.

Bundan da ötede, İslam’ın arı – duru sesini taşımaya çalıştı Altınoluk. Sıratta yürür gibi bir hassasiyetle.

Bundan da ötede, bir “kalb dili” oluşturmaya, ondan asla vaz geçmemeye itina etti.

Bunların tamamı, söylenmesi kolay, hayata geçirilmesi o kadar kolay olmayan şeylerdi.

İslam’ın tasavvuf mutfağında, kalb ikliminde yoğrulan dili, Altınoluk’un bu konuda gösterdiği itina, sıhhatli bir yürüyüşün zeminini hazırladı denebilir.

Yayın Kurulumuzun her ay aksatmaksızın yaptığı değerlendirmeler, “Altınoluk’a has”, “Nev’i şahsına münhasır” diye nitelenebilecek kapak gündemimizi belirlerken, muhtevada her ay her yazıda yer alan “Gönül sohbeti” tadındaki zenginlik... Bu arada Şebnem’le aile ortamlarına taşınan ruhaniyet... Altın Çocuk’la, çocuklarımızın dünyasına çocuk yüreğini yakalayacak nitelikte çizgi, hikaye, bulmaca, bilmece ve Çocuk deyip geçmeyen “Gündem”ler...

Kitap, kitap, kitap...

32 yılda 32 kitap. Her biri 500 sayfa civarında, büyük boy, birinci hamur ve ciltli. Dile kolay.

Bu bir Altınoluk klasiği. Her yıl gerçekten dört dörtlük bir kitap. Muhteva derseniz altın değerinde. Alın, muhterem Saffet Köse hocamızın hazırladığı bu seneki “İbadetten kulluk şuuruna” isimli kitabı. Şunu söyleyebiliriz ki, bu kitabı şöyle süze süze okuduktan sonra ibadet hayatımız çok daha derinlikli olacak. Evet, “Kulluk şuuru”nu inşa eden bir kitap bu. Ailecek okunacak, okunmadığında kayıptan sayılacak bir kitap.

Altınoluk Rabbimizin lütfu keremiyle yürüyor.

Allah yolunu açık etsin.

Sizleri farklı bu defa çok farklı bir sayı ile buluşturuyoruz. Kapak konusu eminiz dikkatinizi çekecek. Derginin içine de grafik dizayn anlamında emek verdi arkadaşlarımız.

***

Mart’ın 29’uyla birlikte Üç Aylar’a giriyoruz. 30 Mart Perşembe günü, Regaib Kandili’ni idrak edeceğiz inşallah. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.)’in: “-Ey Yüce Allahım! Bize Receb’i ve Şa’ban’ı mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur.” duası dilimizden eksik olmasın.

Dileriz beğenirsiniz. Sizleri Altınoluk’la başbaşa bırakıyor, saygılar sunuyoruz. Allah’a emanet olunuz.

Yorum Yazın

Arşiv

TÜM YILLARI GÖR

Facebook