Altınoluk'ta 2020 nasıl geçti?

2020 yılını kovid-19’dan dolayı buruk bir şekilde geçirdik. Bu burukluk içerisinde rabbim bizleri Ayasofya’nın açılışıyla şereflendirdi, rahatlattı. Altınoluk ailesi olarak peygamber duasıyla bismillah dediğimiz 2020 yılında lokmanın helaliyet derecesinden cömertliğe, fıtrattan sevgi ve nefret ölçüsüne kadar, insanlığını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olan insanoğluna Müslümanca yaşama sanatı ölçüsünde güzel cevaplar vermeye niyetlendik. Nitekim rabbimizin izniyle de bu niyetle belli bir yol kat ettik. 2020 yılına “Allahım! Kalbime, gözüme, kulağıma, sağıma, soluma, üstüme, altıma, önüme, arkama nur ver ve nûrumu arttır” nebi duasıyla elhamdülillah dedik. Sizler için de bu yıldan geriye kalanları derledik. İstifadenize sunuyoruz.

 

Ocak Sayısı:

Altınoluk Ocak sayısına “İslam’ı rızamın son noktası eyle Allah’ım” şeklindeki Nebi duası ile bismillah dedi. Dosya konusu ise dua nakışlı bir İslam’dır.

 

Şubat Sayısı:

Şubat sayısı “Lokma Var Erdirir/Lokma Var Öldürür” kapağıyla çıktı. Dosya konusu ise Erdiren lokma ile öldüren lokma arasındaki farkı tayin etmedir.

 

Mart Sayısı:

Mart sayısı “Lağyığına Muhabbet/Müstehakına Nefret” başlığıyla çıktı. Dosya konusu, buğz ve sevgi dengesini varlığa aksettirmedir.

 

Nisan Sayısı:

Nisan sayısı “Her Şey Hakkın Şahidi –ya insan?” kapağıyla çıktı. Dosya konusu ise tevhidî iradenin iman ve mizan çerçevesindeki varoluşudur.

  

Mayıs Sayısı:

Mayıs sayısı “Kanadı Kırıklar Bayram Etsin” başlığıyla çıktı. Dosya konusu ise Ramazan vesilesiyle muhtaç olduğumuz merhameti, gönüllerimizde ihya etmedir.

 

Haziran Sayısı:

Haziran sayısı “Fıtrat İlâhî Kanundur/Allah’ın Yarattığını Bozmayın” kapağıyla çıktı. Dosya konusu fıtrat ayarına dokunulmasıdır.

 

Temmuz Sayısı:

Temmuz sayısı “Müslümanca Yaşama Sanatı” kapağıyla çıktı. Dosya konusu ise razı olma ve razı etme makamında yaşama tarzı.

 

Ağustos Sayısı:

Ağustos sayısı “Şimdi İhyâ Zamanı” kapağıyla çıktı. Dosya konusu Ayasofya’nın ihyâsı; beş vakit dolması, her yaş grubundan cemaatle şenlenmesi ve böylece hayatın merkezine yerleşmesidir.

 

Eylül Sayısı:

Eylül sayısı “Kulluk Terbiyesi İçin/ Aile Okulu” kapağıyla çıktı. Dosya konusu ise sekînet, muhabbet ve merhamet iklimi çerçevesinde aile okulu.

 

Ekim Sayısı:

Ekim sayısı “Siyer-i Nebî: Ömürlük Müfredat” kapağıyla çıktı. Dosya konusu siyer müfredatının ömürlük talebeleri olmak…

 

Kasım Sayısı:

 Kasım sayısı “Dürüstlük: En Kârlı Ticaret” kapağıyla çıktı. Dosya konusu, ilâhî olanla doğrudan irtibat kurmayı sağlayan bir mü’min markası; Dürüstlük.

 

Aralık Sayısı:

Aralık sayısı “Allah Nûrunu Tamamlayacaktır” kapağıyla 2020’ye elhamdülillah dedik. Dosya konusu da Allah’ın nûrunu tamamlamaya vâris olmak.   

 

 

 

 

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle