Kudüs’te Ne mi Oluyor? Bildiğiniz Alçaklık…

Aksa’nın sahibi kimse Kudüs de ona aittir.

Kudüs’te Ne mi Oluyor? Bildiğiniz Alçaklık…

Kudüs ikisi tahrif edilmiş 3 semavi dinin mensuplarının yaşadığı, yaşamaya çalıştığı kutsal belde. Her 3 inancın da kutsal kabul ettiği Kudüs; Ermeni, Hristiyan, Müslüman ve Yahudi dinlerine mensup kişilerin yaşadığı 4 ve Mescidi Aksa olmak üzere 5 bölgeden oluşur. Mescidi Aksa’nın kime ait olduğu sorusu ise tartışmaların asıl kaynağıdır, çünkü Aksa’nın sahibi kimse Kudüs de ona aittir.

Hukuk tanımayan İsrail terör devletinin Kudüs'ü işgali yıllardır sürdürüyor. İsrail bu işgalini meşru kılmak adına bölgedeki Yahudi yoğunluğunu arttırmaya , bölgenin demografik yapısını değiştirmeye çalışıyor. Bunun için Filistinlileri silah zoruyla yerlerinden ediyor ve bütün dünyanın gözünün önünde sinsi bir etnik temizlik yapıyor. Şeyh Cerrah Mahallesi bu kirli oyunun yeni adresi.

1967’de Kudüs'ün işgal edilmesinin yıldönümünü kutlamak isteyen fanatik Yahudiler bu sene 9-10 Mayıs tarihlerine denk gelen “Kudüs günü”nü kutlamak için günler öncesinden zaten Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yapmıştı. Son olaylarda Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki Müslüman evlerini gasp etmeye çalışan İsrail karşılaştığı kararlı duruşu yıpratmak için de bu baskın çağrılarının önünü açmaya çalıştı. Katil işgalciler Mescidi Aksa’da tek amacı ibadet etmek olan sivillere ses bombaları ve plastik mermilerle saldırdılar. Saldırılar sonucunda sayıları 300’ü bulan Filistinli kardeşimiz yaralandı ve bunlardan 9’u çocuk 21’i hayatını kaybetti. 

Her Ramazan Filistinli Müslümanların yaşadığı zor durumu derinleştiren saldırılar aslında radikal Yahudilerin desteğini alma amaçlı. Siyasi istikrarsızlık yaşayan İsrail hem asırlık emeline ulaşmak hem de dağınık kamuoyunu bütünleştirmek için yine zulüm yolunu tuttu. Aşırı sağcı Arap karşıtı Yahudi gruplar günler öncesinden planladıkları gibi “Araplara ölüm” sloganlarıyla Filistinli müslümanlara saldırdı. Hem de arkalarına tam teçhizatlı polis güçlerini alarak…

Kudüs’te yaşanan ihtilaflı durum ve bunun sonucunda yaşanan çatışmalar, saldırılar ve eylemler her ne kadar literatürde Filistin sorunu olarak geçse de sorunun kaynağının İsrail olduğu apaçık ortada. Mesele İsrail sorunundan öte bir şey değil. Siyonist Yahudilerin bölgede bulundukları ilk günden bugüne orada yaşayan Filistinli Müslüman ve Hristiyanlarla beraber yaşamak gibi bir amacı yok. Aksine işgal ettiği topraklarda kalıcı olmaya ve oradaki müslümanları zorla yerlerinden etmeye çalışıyor. Bunun için de her türlü yöntemi kendilerine mübah sayıyor.

İsrail, yıllardır Kudüs’te yaşayan müslümanların evlerini gasp ederek yerlerine Yahudi yerleşimcileri yerleştiriyor ve buna karşılık yapılan protestoları engellemek adına her zamanki gibi Müslümanların Mescid-i Aksa hassasiyetini bir koz olarak kullanıyor. Müslümanların haklı olarak infial gösterdiği bu durum karşısında dünyanın egemen güçleri ise üç maymunu oynamaya devam ediyor. 

 

Kardeşler! deseydim Kardeşlerim!

Bakın yaklaşıyor yaklaşmakta olan

Bakın yaklaşıyor yaklaşmakta olan

Bakın yaklaşıyor...

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle