Altınoluk Dergisine Gelen İlginç İhtarname

Erzurum 5. Noteri’nden Dergimiz adına gönderilen İhtarnameyi aldığımızda hani endişelenmedik değil. İhtarname gönderilecek nasıl bir kusur işlemiş olabiliriz merakıyla zarfı açtık. İhtarname konusunun; “33. Yıl hediyesi olarak yayınlanan İLAHİ ARMAĞAN adlı eserden dolayı, memnuniyetimizin bildirilmesi hakkında” ifadelerini okuyuncaya kadar endişemiz sürdü.


Erzurum 5. Noteri’nden Dergimiz adına gönderilen İhtarnameyi aldığımızda hani endişelenmedik değil. İhtarname gönderilecek nasıl bir kusur işlemiş olabiliriz merakıyla zarfı açtık.
İhtarname konusunun; “33. Yıl hediyesi olarak yayınlanan İLAHİ ARMAĞAN adlı eserden dolayı, memnuniyetimizin bildirilmesi hakkında” ifadelerini okuyuncaya kadar endişemiz sürdü.
İhtarnameyi çeken isimli okurumuz sayın Yıldırım Sürbahan beyefendi, Abdülkadir Geylani Haz-retlerinin İlahi Armağan kitabını 33. yıl hediyesi olarak okuyuculara armağan ettiğimizden dolayı başta “Osman Nuri Topbaş Hoca Efendi olmak üzere Altınoluk ailesine teşekkürlerini sunuyordu.
Yıldırım Sürbahan beyin teşekkürünü bir ihtarname ile iletmesi bizim için gerçekten hoş bir sürpriz oldu. Altınoluk ailesi olarak biz de sayın Yıldırım Sürbahan beyefendi nezdinde tüm Erzurumlu dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Gönderdikleri mektubun bir bölümünü sizlerle pay-laşıyoruz:

Altınoluk Mecmuası Yönetim Kurulu Başkanlığına
Esselâmu aleyküm ve rahmetullah
Bizler, Erzurum’da yaşayan bir grup kitap severiz. Takriben yirmi yılı aşkın bir süredir, Abdulkadir Geylânî Hazretlerinin (k.s.) İlahi Armağan adlı eserini, defalarca, zevkle okuduk. Nasihatlerinden fay-dalanmaya gayret ettik. Ve böyle nadide bir eserin hak ettiği şekilde, daha güzel bir tasarım ve basımla, okuyucusuna yeniden sunulmasına kim vesile olacak acaba, diye aramızda sohbetini yaparken, bu güzel eserden söz eden bir başka güzel kitapla tanıştık... Muhammed Es’ad Erbilî Hazretlerinin Mektubat adlı eseri. Bu güzel eserde Hazret; Fethu’r Rabbani’ye hak ettiği değerdeki tespitini ifade etmekle, bizleri ziyadesiyle mutlu etti.
Bu güzel tespitin farkında olarak, İlahi Armağan adlı eseri, hak ettiği gayret ve özenle, yeniden ve orijinalliğini bozmadan, hayırlı bir emek harcayarak, okuyucusuna 33. yıl hediyesi olarak sunan tüm Altınoluk Mecmuası yönetimi ile Erkam Yayıncılık adına, eserin yenilenmiş olarak vücuda gelmesinde emeğini esirgemeyen cümle kardeşlerimize teşekkürlerimizi sunmayı bir borç addediyor ve ihvanlarımla birlikte yeniden Altınoluk ailesine katılmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Yıldırım Sürbahan

 

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle