Evlenmek İsteyen Gençlere Destek

Belli bir seviyede geliri olan ancak yeterince birikimi olmayan gençlere, evlilik için faizsiz borç vermek üzere vakıf kuran Karz-ı Hasen Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Koca, Gerçek Hayat'tan Sevda Dursun'a konuştu. Faizsiz borç verme esasına göre çalıştıklarını anlatan Koca, 33 yaşını geçmemiş ve ilk evliliğini yapan herkesin makul harcama sınırında borç başvurusunda bulunabileceğini söyledi.

Son yıllarda evlilik yaşının yükseldiği ve bunun da en önemli sebebinin ekonomi kaynaklı olduğu bir gerçek. Uzun eğitim süreçlerinden sonra hayata atılan gençlerin aldıkları maaşlar kısa sürede birikim yapmalarına, dolayısıyla da evlenme/ev kurma masraflarına yetmiyor. Hele ki, ailenin desteği de yoksa evlilik gerçekleştirilmesi oldukça zor bir hayale dönüşüyor. Bunun bir nedeni de ailelerin veya çiftlerin gereksiz her şeyi yapmaya çabalaması.

Bu mesele üzerine odaklanan Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, gençlere ekonomik manada destek olmak amacıyla Karz-ı Hasen Vakfı'nın ve Genç Yuva Kooperatifi'nin kuruluşuna öncülük yaptı. Belli bir seviyede geliri olan ancak yeterince birikimi olmayan gençlere, evlilik için faizsiz borç vermek üzere Karz-ı Hasen Vakfı’nı kuran Mehmet Koca, Gerçek Hayat'tan Sevda Dursun'a projenin ayrıntılarını anlattı.

Ayrıntılar burada... 

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle