22 Ocak 2021 - Cuma

PAYLAŞ:
Türkiye'den Yunan Başpiskopos'a Kınama


Yunanistan'da Başpiskopos İeronimos'un "İslam'ı bir siyasi parti, Müslümanları ise savaş insanları" olarak nitelemesi büyük tepkiye neden oldu. Dışişleri Bakanlığı, skandal açıklamaları nedeniyle Yunan Başpiskoposu kınadı.

Devamını oku...


WHO: Dünya Covid-19 Aşısında Feci Bir Ahlaki Çöküşün Eşiğinde


Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, Coid aşılarının eşitsiz dağıtımı yüzünden dünyanın "feci bir ahlaki çöküşün eşiğinde olduğu" uyarısında bulundu.

Devamını oku...


Bakan Ersoy: Minyatür Sanatı Artık Bir Dünya Mirası


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Tarihi ve kültürel mirasımızı yansıtan klasik Türk süsleme sanatlarından Minyatür bir dünya mirası olarak UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne kaydedildi. Nakkaşlarımız artık bir dünya mirasını icra edecekler” dedi.

Devamını oku...


Elmalılı Hamdi Yazır'ın Arşivi Ortaya Çıktı


Araştırmacı Yazar Necmi Atik, Elmalılı Hamdi Yazır'a ait ve şu an torununda bulunan arşivde, Kuran-ı Kerim'in ikinci bir mealinin orijinalini bulduklarını, bu mealin daha anlaşılır dille yazıldığını söyledi.

Devamını oku...


Afrin'deki Ömer Bin Hattab Camii ve Nebi Huri Türbesi Restore Edildi


Suriye'nin Afrin bölgesinde bulunan tarihi Ömer Bin Hattab Camii ve Nebi Huri Türbesi'nin, Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğünce restorasyonu tamamlandı.

Devamını oku...


Dijital Platformların Yeni Gelir Modeli: Veri ve dikkat


Anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarının gizlilik politikaları, veri güvenliği yeterliliği, verilerin işlenmesi ve üçüncü taraflara aktarılması gibi konular son günlerde kullanıcıların hiç olmadığı kadar tedirgin olmasına sebep olmuş durumda.

Devamını oku...