Kısa...Kısa

0
Sayı: Temmuz 2001

Altınoluk'un internet sitesinde açtığı "Rasûlullah Efendimiz'e Mektup" konulu yarışma nihayet sonuçlandı. Mektuplar geldi, okundu, değerlendirildi ve sıralama ortaya çıktı.

Değerlendirmeyi Altınoluk yazı işleri ve yayın kurulu üyeleri yaptı. Selman Tan, Beytullah Demircioğlu, Halil İbrahim Kurucan'dan müteşekkil bir grup ilk elemeyi yaptı. Sonra Abdullah Sert, Ahmet Taşgetiren, Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz ve Mustafa Eriş'in de iştirakiyle son bir değerlendirmeye gidilerek 12 mektup dereceye sokuldu.

Dereceye girenler sırayla şöyle:

1. Osman Alagöz - Malatya
2. Recep Orhan Özel - Edirne
3. Şifa Özerdem -İstanbul
4. Ruveyda Güven - Tokat
5.Vildan Erkan - Kocaeli
6. Filiz Ardıç Başkut - İstanbul
7. Rabiye Kaya - Aksaray
8. Halime (Çil) Demireşik - İstanbul
9. Mine Sahir - İstanbul
10. İbrahim Nadir Çintaş - Ankara
11. Ayşe Fikriye Sarıoğlu - İstanbul
12. İdris İnan - İstanbul

Şundan eminiz ki, "Rasûlullah Efendimize Mektup" sadedinde ortaya konan (hatta ortaya konamayan, ifade edilemeyen, sadece gözlerde, gönüllerde kalan, yazılmak istenip de yazılamayanlar) bütün duygular içten, derinden ve güzeldi. Onların değerini ifade etmek için ölçü yok. Sevgi bağı hepsinin ortak özelliği ve hepsi kendince güzel bir dil bulmuş. Onun için bu tür his yoğunluklarının değerlendirmelerinde her zaman değerlendiricilerin duyguları da önem kazanır. Kimbilir belki bir başka grup, başka sıralamalar yapabilirdi. Onun için biz, yazılan her mektubu güzel, içten ve Allah Rasûlü'nün katına lâyık buluyoruz. Ve bu sebeple belki Altınoluk'un sınırlı sayfalarında sıramalaya giren mektupları yayınlayacağız ama, internetteki sitemizde her mektuptan duygular sunmaya itina edeceğiz.

Yarışmaya katılan her okuyucumuza kalbî şükranlarımızı, tebriklerimizi sunuyor, duygularını Altınoluk'la paylaştıkları için, bu güzel atmosferde kalbleriyle yarıştıkları için onlara ebedi hayatlarında doyumsuz komşuluklar diliyoruz.

Yarışmaya katılan eserlerle ilgili bir hususun daha altını çizmek gerekir diye düşünüyoruz. İştirak eden eserlerde bayan okuyucularımızın sayısı hayli kabarıktı. İlk 12'ye girenlerin sekizi de bayanlardan oluşuyor. Bu da bir hassasiyet farkı olarak zikredilmeye ve kutlanmaya değer bir husus olmalı.

Yarışmada sıralamaya giren okuyucularımıza ödülleri en kısa zamanda gönderilecektir.

Altınoluk'la birlikte yürümeye devam dileğiyle, saygılar sunuyoruz.

Yorum Yazın

Arşiv

TÜM YILLARI GÖR

Facebook